Začátkem října se konal v oblasti Maramures na severu Rumunska mezinárodní balónový festival. Účastnilo se ho 100 balonářů, převážně z Evropy. Patřili jsme k pozvaným a pozvání na takovou akci se neodmítá. Rumunskem jsem kdysi párkrát projížděl a měl jsem jej kdesi v interním šuplíku své mysli jako destinaci, kterou bude stát za to, v budoucnu prozkoumat. Rumunská příroda a hory jsou věhlasné, tak proč se na ní nepodívat z koše balónu.

První let se konal 4.10.2018 mimo centrum veškerého, plánovaného dění. V blízkosti obce Lapus. Malebném údolí obklopeném kopci převyšujícími naší nejvyšší horu. Vzhledem k tomu, že letový ředitel nedoporučoval létat za hřebeny okolních hor, využívali jsme spodního, jihovýchodního větru, který nás unášel lehce napříč údolím a po nastoupání jsme se vraceli téměř na místo startu.

Druhý den ráno už se letělo z místa konání, letiště v Baia Mare. Na můj vkus se při ranních letech vylétalo dost pozdě a tak jsme jej raději (z obavy zesilujícího větru) zkrátili na 40 minut. Odpoledne se letělo z libovolně vybraného místa s přistáním na letišti a podobný scénář se opakoval každý den.

Během čtyřech dní bylo předpisové počasí a v neděli odpoledne se i vítr uklidnil, tak jsme se mohli naplno pustit do upoutaných letů, takové šou pro diváky.

A postřeh z Rumunska?

Při přistání nás domorodci často vítali s úsměvem, možná by se ti naši mohli lecos přiučit ;-).

P.S. fotek jsem si přivezl opravdu dost, tohle je jen výběr 😉

 

Maramures 2018
« 1 z 2 »