P12401211

Dva dny před Silvestrem mi přišla esemeska od kolegů balonářů z České Skalice, že by to na poslední den v roce mohlo vyjít.

Dlouho očekávaný přelet Krkonoš byl na spadnutí. Tím nejmilejším překvapením, bylo, že se nás na startu sešlo (nikoliv náhodou) hnedle pět. Povětrnostní situace určila místo startu v Hertvíkovicích. Pro sportovněji založené kolegy nešlo pouze o přelet Krkonoš, ale chtěli se pokusit přeletět přímo vrchol nejvyšší hory. Výběr místa startu byl tedy z tohoto pohledu velmi důležitý a dvěma týmům se přelet opravdu podařil.

Vzhledem k tomu, že nám se podařilo přiblížit ke Sněžce do hezké fotogenické vzdálenosti (asi 500 m), budeme raději tvrdit, že jsme sportovní ambice nesdíleli a naším cílem bylo hlavně si to užít [:-)] To se nám také opravdu povedlo.  Poté co jsme se z hůry přesvědčili na vydřených sjezdovkách Černé Hory, že bylo rozumnější si dnes opravdu vzít místo lyží balón, nechali jsme se unášet větrem kolem Sněžky nad Luční boudou, abychom po necelých dvou hodinách přistáli v polské obci Wojcieszyce. Slova nadšení jsou zde zbytečná, mrkněte na nádherné fotky od našeho pasažéra Hraběte Petra z Wojcieszyce.