WAG DUBAI0393

Koncem roku se mi dostalo jedinečné příležitosti, stát se členem týmu balónové posádky na World Air Games v Dubaji. WAG jsou v leteckém sportu takové Olympijské hry a naposledy se konaly v Itálii roku 2009. Garantem těch posledních byl samotný korunní princ, šejk Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, velký fanda všeho co létá a bylo z nich opravdu cítit.

 

Dubaj je známe především jako sídlo všemožných „nej“ na světě. V tomto duchu se konaly i samotné hry. Ubytování, jídlo i samotná organizace byly na pohádkové úrovni, her se zúčastnilo 69 pilotů z celého světa a Českou republiku zde reprezentovaly dva týmy, Davida Línka a Petra Kubíčka. David se umístil na úžasném 16. a Petr 17. místě.

Jak by to na Olympiádě mělo být, soutěžilo se férově a atmosféra byla velice přátelská. Tréninkové i soutěžní lety byly organizovány, tak aby byly atraktivními nejen pro diváky, ale i pro samotné soutěžící. Dotknout se košem hladiny moře a záhy vyletět mezi nejvyšší mrakodrapy světa, taková příležitost už se třeba nemusí opakovat.

Těžko popsat slovy, tak nechme hovořit fotografie: